Tu jest mój dom: Mieroszowski balans nad krawędzią

Głos z Głuszycy, blog Gór Suchych poleca blog Tu jest mój dom. O górnictwie skalnym wokół Andrzejówki:
Skąd wziął się „szatański pomysł” by w pobliżu „Andrzejówki” uruchomić kamieniołom rujnujący górę Bukowiec, stanowiącą ważny punkt łańcucha górskiego otaczającego Sokołowsko i wpływającą korzystnie na jego mikroklimat?
Ten kamieniołom będący zmorą  Rybnicy Leśnej, a także dzielnicy wałbrzyskiej Glinik, powinien być wystarczającym doświadczeniem, by już nigdy nie godzić się na uruchamianie kopalni skalnych w kompleksach turystycznych. Takim kompleksem jest ta właśnie część Gór Kamiennych z  Mieroszowem, Wałbrzychem  i Głuszycą na czele.
Co się stało z burmistrzem Mieroszowa, z wielu innych względów bardzo dobrym szefem miasta, wybranym już na trzecią kadencję, który z uporem usiłuje przekonać radnych i mieszkańców gminy, że pomysł otwarcia kolejnego kamieniołomu na Klińcu, jeszcze bliżej „Andrzejówki”, nieomal w sercu Przełęczy Trzech Dolin,  przyniesie miastu lepsze profity, niż ochrona jednego z najpiękniejszych krajobrazowo i bogatych w osobliwości przyrodnicze miejsc w naszych górach? Czy w takim przypadku liczyć należy tylko zysk z podatku do kasy gminnej i ewentualnych kilka miejsc pracy, a dobro wspólne jakim jest piękno otaczającej nas natury nie ma tu żadnego znaczenia?
Bezsensowny zamiar kilku importowanych z zewnątrz „przedsiębiorców”, dla których liczy się tylko pieniądz i którzy zdeterminowani tym, że już raz nie udało się im osiągnąć celu, zrobią wszystko by „przekupić” osoby stanowiące i przeciągnąć na swoja stronę, ten zamiar staje się groźnym. W środkach przekazu słyszy się o ponownym wszczęciu postępowania o uzyskanie zgodę na uruchomienie drugiego kamieniołomu na Klińcu pod „Andrzejówką” i niebywałej aktywności osób zainteresowanych.

Informacje o gorysuche

miłośnik gór suchych
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogółem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s