RDOŚ zarządza spotkania w sprawie Klina

Dowiedzieliśmy się, że Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, Edward  Biały  zamierza zorganizować dwa spotkania dotyczące sprawy Klina w związku z raportem Okińczyca. Pierwsze, 28 czerwca Regionalnej Rady Ochrony Przyrody, której, o czym już pisaliśmy, przewodniczącym jest Mirosław Okińczyc, oraz drugie – Regionalnej Komisji ds Ocen Oddziaływania na Środowisko we Wrocławiu, której przewodniczącym jest Jerzy Zwoździak, alter ego Okińczyca, który recenzował Raport sprzed 6 lat na korzyść Agaru.

Zatem wiadomość pierwsza:

W porozumieniu z Przewodniczącym Regionalnej Rady Ochrony Przyrody – Panem Mirosławem Okińczycem, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu informuje, że planowane jest posiedzenie Regionalnej Rady Ochrony Przyrody, które odbędzie się w dniu 28 czerwca 2011 r. o godzinie 10ºº, w sali nr 1222, w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Celem posiedzenia jest wypracowanie stanowiska Regionalnej Rady Ochrony Przyrody dotyczącego przedsięwzięcia polegającego na eksploatacji złoża melafiru „Rybnica I” w Rybnicy Leśnej, w gminie Mieroszów – na górze Klin w Górach Kamiennych – przez Spółkę Murillo sp. z o. o. – w ramach postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Konfliktowość inwestycji wynika z jej lokalizacji w granicach dwóch  Obszarów Natura 2000, tj. projektowanego Specjalnego Obszaru Ochrony siedlisk Natura 2000 „Góry Kamienne” PLH020038 oraz Obszaru Specjalnej Ochrony ptaków Natura 2000  „Sudety Wałbrzysko-Kamiennogórskie” PLB020010 oraz związanym z tym oddziaływaniem na przedmioty ochrony tych obszarów, a w szczególności na siedliska leśne i zlokalizowane w pobliżu siedliska łąkowe  oraz siedliska ptaków. Ponadto kilka ekologicznych organizacji pozarządowych wniosło swoje krytyczne uwagi do przedłożonego raportu.

W kolejnym mailu przesłana zostanie wersja elektroniczna „Raportu oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia „Eksploatacja złoża melafiru „Rybnica I” w Rybnicy Leśnej, gmina Mieroszów, powiat Wałbrzych” oraz „Aneksu Nr 1 do ww. „Raportu oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia: Eksploatacja złoża melafiru „Rybnica I”
w Rybnicy Leśnej, gmina Mieroszów, powiat Wałbrzych” – AKSZAK CONSULTING oraz skany pism organizacji pozarządowych oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

I druga:

2011_06_07_przekazanie_raportu

Czyżby RDOŚ miał wątpliwości ?

Reklamy

Informacje o gorysuche

miłośnik gór suchych
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogółem, Prawo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s