Morda w kubeł ! – oto odpowiedź Laszkiewicza

Morda w kubeł ! – tak podsumowali paralotniarze odpowiedź burmistrza Laszkiewicza na zawiadomienie o zgromadzeniu publicznym. Może mocno, acz przychylność włodarzy dla Murillo stała się bezczelna. W związku z Biegiem Gwarków, który ma odbyć się 6 lutego br, środowiska sprzeciwiające się łomowi na Klinie koło Andrzejówki planowały w trakcie tej wielkiej imprezy zwrócić uwagę sportowców, mediów i publiczności na zaistniały problem poprzez rozmowy, plakaty i ulotki. Chcieli to zrobić zgodnie z obowiązującym prawem. Bądź co bądź to właśnie Bieg Gwarków jest jedną z głównych ofiar budowy kopalni melafiru na Klinie. Trwająca od 1978 tradycja sportowo-kulturalna zostanie znacznie okrojona lub zaniknie po utracie Masywu Klin i Hali pod Klinem.

W imieniu tych środowisk zawiadomienie do burmistrza wysłał prezes Stowarzyszenia Paralotniarskiego „Sudety”. 21 stycznia otrzymał odpowiedź:

„Zakazuję organizatorowi – Panu Piotrowi Blachnik – zorganizowania w dniu 6.02.2011r w bezpośrednim sąsiedztwie „Przełęczy Trzech Dolin” i schroniska PTTK „Andrzejówka” na terenie gminy Mieroszów zgromadzenia publicznego w celu zwrócenia uwagi społeczeństwa na wielopłaszczyznowy problem związany z planami utworzenia nowego kamieniołomu na górze Klin w Górach Suchych.”

Dlaczego zakazuje ?

„W przypadku zorganizowania w tym samym miejscu i czasie zgromadzenia dotyczącego utworzenia nowego kamieniołomu na górze Klin, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dojdzie do  zakłócenia sportowego charakteru wcześniej planowanej cyklicznej międzynarodowej imprezy sportowej oraz porządku i bezpieczeństwa publicznego, zagrożenia życia lub zdrowia ludzi albo mienia w wielkich rozmiarach.”

Najbardziej podoba mi się stwierdzenie o zagrożeniu życia. Co podsuwa burmistrzowi wyobraźnia ? Ulotka zabija, czy przekaz jest zabójczy ? Zwrócenie na problem gminy i sportowców: paralotniarzy i narciarzy, niesie ze sobą pomór i zarazę, zniszczenie nieporównywalne do siły destrukcji nowego kamieniołomu ? Czy paralotniarze i ekolodzy to samobójcy, którzy wysadzą się na nartach w tłumie gapiów ? Czy mamy tutaj do czynienia z obsesją burmistrza ?

W dotychczasowych akcjach na rzecz zachowania dobrobytu miejscowej ludności i góry Klin, nie miało miejsce żadne destrukcyjne lub zagrażające ludziom działanie ze strony przeciwników kamieniołomów w Rybnicy Leśnej. Przeciwnie, to Agar i jego zwolennicy niejednokrotnie przejawiali oczywistą agresję i zapędy destabilizujące życie społeczności gminy.

Burmistrz niemrawo chce zamknąć usta zdrowej części społeczeństwa. Kolejny kamyczek, że tak powiem, w tym świecie kamyków, do ogródka wyraźnej przychylności Laszkiewicza dla Murillo.

Od decyzji przysługuje odwołanie do wojewody w ciągu 3 dni za pośrednictwem burmistrza.

Reklamy

Informacje o gorysuche

miłośnik gór suchych
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogółem, Społeczeństwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Morda w kubeł ! – oto odpowiedź Laszkiewicza

  1. olsen pisze:

    W UM w Mieroszowie, jak widać, nie umieją odmieniać polskich nazwisk przez przypadki…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s