Trzech Andrzejów o Andrzejówce

Oto w gminie Mieroszów mamy trzech kandydatów na stanowisko burmistrza: Andrzej Laszkiewicz, Andrzej Lipiński i Andrzej Marciniak. Trzech Andrzejów tuż przed Andrzejkami co sądzi o Andrzejówce ?

Co do Andrzeja Laszkiewicza nie mamy złudzeń. Już w 2005 roku oddychał z ulgą, gdy minister środowiska pozwolił na budowę kamieniołomu na Klinie Agarowi – „Więc nareszcie coś dobrego zaczyna się dziać. Ta kopalnia to szansa dla gminy” – twierdził:

http://legnica.naszemiasto.pl/archiwum/1045146,ekonomia-gora,id,t.html

Nie zmienił zdania do tej pory. Chociaż posiadał możliwości przeciwstawienia się Murillo/Agar, wspiera go wiernie w każdym calu. Wówczas Laszkiewiczowi nie udało się urzeczywistnić swojej wizji zniszczenia. Sąd nie pozwolił na budowę kamieniołomu z powodu braku odpowiedniej drogi z urobkiem kamienia. Do tej pory to nie jest rozwiązane, i bądźmy szczerzy, nie będzie. Jest tylko jedna droga – przez Rybnicę i Glinik. W sytuacji, gdyby kamieniołom powstał, jest kolejna, przez Unisław do Mieroszowa. Tam można kamień ładować na pociągi. Tylko co na to mieszkańcy gminy ? Odpowiada im życie w cieniu kamieniołomów ? Co na to pozostali Andrzeje ?

Reklamy

Informacje o gorysuche

miłośnik gór suchych
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogółem, Społeczeństwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s